Pracownia Syczkarstwa i Lutnictwa Artystycznego - M.Siwiec & J.Steczkowski

Marcin Siwiec
archetier

O mnie

Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Antoniego Kenara w Zakopanem w trakcie nauki zwieńczonej w 1995 roku dyplomem, rozpoczęła się moja trwająca do dziś przygoda z lutnictwem. Równolegle, uczęszczałem do Szkoły Muzycznej II stopnia w Nowym Targu gdzie uczyłem się gry na akordeonie i skrzypcach.

Kolejnym, ważnym krokiem na drodze mojego rozwoju artystycznego były studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie lutnictwa artystycznego prof. H. Stalmierskiej, które to studia ukończyłem 2000 roku. W trakcie studiów w roku 1998 otrzymałem wyróżnienie w XI Międzynarodowym Konkursie im. P. I Czajkowskiego w Moskwie za skrzypce zbudowane na modelu G.Guarneriego del Gesu, a wykonane w ramach nauki na trzecim roku studiów.

Od roku 1999 do 2003 kształciłem się w dziedzinie budowy smyczków, w jednej z najstarszych w Europie pracowni smyczkarstwa francuskiego Maison Bernard [pol. Dom Bernarda] w Brukseli pod okiem Pierra Guillaime'a.

W lutym 2001 roku uczestniczyłem w Międzynarodowej Wystawie Kolekcji Instrumentów i Smyczków Lutniczych w Pallao de la Musica w Walencji. W roku 2001 założyłem Pracownię Lutnictwa i Smyczkarstwa Artystycznego w Krakowie.

W roku 2004 zająłem III miejsce na III Ogólnopolskim Konkursie Lutniczym im. W. Kamieńskiego. W tym też roku zostałem członkiem Związku Polskich Artystów Lutników.

W lipcu 2005 roku brałem udział w „Fasival Musique sur Ciel” w Cordes-sur-Ciel we Francji.

siwiec.jpg
Więcej